Cechy charakterystyczne nowoczesnej porcelany

Nowoczesna porcelana, choć czerpie z konwencji i wcześniejszych rozwiązań, wprowadza jednak również powiew świeżości. Projektanci naczyń nieustannie poszukują nowych inspiracji, by zaspokoić potrzeby klientów. Każdy bowiem lubi otaczać się oryginalnymi i estetycznymi rzeczami. Porcelana Ambition wykorzystywana na co dzień w wielu domach, podczas rodzinnych obiadów, czy sympatycznych spotkań przy kawie z przyjaciółmi, również idzie z duchem czasu.

Innowacyjne kształty

Największym krokiem naprzód jest odchodzenie od standardowych okrągłych kształtów talerzy oraz spodków. Coraz częściej pojawiają się kwadratowe lub jeszcze bardziej wyszukane i fantazyjne kształty. Celem takiego zabiegu jest ukazanie swoistego dynamizmu i rozwoju w tak sędziwej branży, jaką jest wytwarzanie naczyń kuchennych. Sztućce Ambition doskonale korespondują z elementami zastawy, tworząc zgrabne kompozycje. Zestawianie sztućców z talerzami i filiżankami na zasadzie kontrastu daje jest jeszcze bardziej spektakularne rezultaty.

Nietypowe desenie i dużo kwiatów

Operowanie żywymi kolorami to domena współczesnej porcelany i sztuki ozdabiania naczyń. Nie chodzi o to, by potęgować wrażenie przesytu. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że desenie i barwy mogą być jednocześnie wyraziste i minimalistyczne. Ambition talerze z delikatnymi, skromnymi sztukateriami lub rysunkami kwiatów rzucają się w oczy, lecz nie są zanadto krzykliwe. W ten sposób można zbudować interesujący, lecz nie nazbyt napuszony stół.