Wyposażenie do kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się posiłki, często jada się je z rodziną, ale i sprząta po nich. Po każdym posiłku pozostaje pewna ilość naczyń, które trzeba umyć, a nie każdy używa do tego celu zmywarki. A umyte naczynia muszą wyschnąć albo choć obcieknąć przed ich wytarciem i schowaniem do szafki. I tu z pomocą przychodzi suszarka do naczyń będąca najbardziej znanym, praktycznym rozwiązaniem tego problemu.

zdjęcie suszarki do naczyń

Do wyboru, do koloru

Dziś na rynku jest spory wybór suszarek do naczyń. Bywają więc plastikowe i metalowe, wiszące i stojące, jedno i dwupoziomowe. Każdy może więc zakupić suszarkę do naczyń odpowiednią nie tylko do swojego wnętrza kuchennego, ale i do potrzeb rodziny. Wiadomo, że rodzina pięcioosobowa zużyje podczas obiadu więcej naczyń, niż trzyosobowa i komplet naczyń – np. po obiedzie – powinien bez problemu zmieścić się na suszarce do naczyń.

Zadbaj o suszarkę

Trzeba pamiętać, że tam, gdzie może zatrzymywać się woda, mogą gromadzić się też bakterie i powstawać nieładny osad. Dlatego trzeba co jakiś czas i to regularnie suszarkę myć i koniecznie usuwać wodę z tacek, na które skapuje ona z naczyń. I nie chodzi o estetykę, a o zdrowie.

Kiedy z suszarki coraz trudniej usunąć trwałe zanieczyszczenia, lepiej wymienić ją na nową i od razu zacząć o nią dbać.