Suszarka do naczyń- urządzenie, które jest o wiele wydajniejsze od ludzkich rąk

Zmywanie talerzy i sztućców to nie jest ulubione zajęcie. Nie dość, że trzeba się przy tym nieźle napracować, to jeszcze należy poczekać, aż wyschną i dopiero można je powycierać i pochować do szuflad. Byłoby szybciej, gdyby zajęła się tym suszarka do naczyń.

Zalety suszarki do naczyń

        Po pierwsze zużywa znacznie mniej wody niż zmywanie ręcznie. Nie pozostawia zacieków i smug, a naczynia i kieliszki są dokładnie wymyte i wysuszone. Poza tym suszarka na naczynia pozwala nieco odpocząć naszym zmęczonym dłoniom. To wszystko dlatego, że nie muszą co chwila zanurzać się w zimnej wodzie i lądować w oparach płynu do mycia naczyń. Suszarka na naczynia zużywa również mniej prądu, przez co rachunki są mniejsze.

A po co ociekacz do naczyń?

      A to dlatego, że nie wszystkie naczynia zmieszczą się do zmywarki. Część z nich niestety musi zostać umyta poza nią i potrzebne im miejsce, gdzie mogłyby spokojnie obeschnąć. Ociekacz do naczyń  jest do tego idealny. Pozwala on na to, by naczynia stały się pełne połysku i na powrót suche.

O czym należy pamiętać, używając suszarki do naczyń?

          Po pierwsze, by nie pakować do niej zbyt wielu naczyń. To mogłoby doprowadzić do tego, że wszystkie zostałyby wytłuczone. Po drugie, by używać specjalnych tabletek do czyszczenia zmywarki. Mają one dużą moc i powodują, że żadne zabrudzenia się przed nimi nie ukryją. By szkliwo zachowało połysk i blask należy używać nabłyszczacza. W przeciwnym wypadku ulegną zmatowieniu i będą miały dużo smug. Suszarki do naczyń nie powinno się włączać, gdy nie jest pełna. To po prostu nieekonomiczne, a wręcz szkodliwe dla tego urządzenia.