Ręczny a elektryczny młynek do pieprzu – który wybrać?

Spośród wielu akcesoriów kuchennych młynki do pieprzu wydawały się przez jakiś czas nieco zapomniane, jednak obecnie powracają do łask. Wiele z nas kupując to akcesorium stoi przed dylematem, czy wybrać młynek ręczny, czy też nowoczesny młynek do pieprzu elektryczny.

Kupując różnego akcesoria często kierujemy się dwoma podstawowymi czynnikami, czyli ceną i wyglądem. To te dwa elementy zauważamy jako pierwsze w przypadku, gdy nie jesteśmy znawcami i nie wiemy, jaki młynek do pieprzu spełni nasze oczekiwania. Młynki tradycyjne wygrywają z elektrycznymi niską ceną, natomiast co do kwestii wyglądu, upodobania są różne. Sporo osób wybiera jednak młynki ręczne ze względu na ich tradycyjny wygląd. Pasują one do mieszkań w stylu retro, ale także tych nowoczesnych, których właściciele zaliczają się do estetów.

zdjęcia młynka do pieprzu

Walory użytkowe obu typów młynków są zbliżone. Różni je przede wszystkim wygoda użytkowania. Wartym zauważenia jest fakt, że młynki ręczne nie zawsze posiadają ustawienia grubości mielenia, podczas gdy w przypadku młynków elektrycznych jest to funkcja dostępna w każdym modelu. Z drugiej strony jednak przyprawy mielone wolniej – a więc te mielone w młynku ręcznym – mają intensywniejszy aromat.

Wybierając akcesoria kuchenne, powinniśmy kierować się własnym gustem, a także rozważyć nasze oczekiwania co do naszego użytkowania ich. Obydwa typy młynków mogą być świetnym wyborem.