Pyszne wypieki o różnych kształtach

Przygotowywanie ciastek w domu to nie tylko wspaniała zabawa, ale również świadome żywienie – wiemy wówczas, z jakich składników wykonaliśmy smakołyki i czy będą zdrowe dla najmłodszych.

Foremka do ciastek w kształcie serca
Foremka serce – Wilton

Wypiekanie ciastek to wspaniała okazja, żeby zaprosić do kuchni dzieci. Nic nie przynosi takiej satysfakcji, jak wspólnie spędzony czas w kuchni, którego efektem będą pyszne i pożywne ciastka. Doskonałym urozmaiceniem są dostępne na rynku foremki do ciastek, które pozwalają na wypiekanie łakoci o przeróżnych kształtach i wielkościach. Dzieciaki to uwielbiają!

Dbaj o zdrowie

Zawsze można kupić ciastka w miejscowym sklepie, ale czy to aby na pewno dobry pomysł? Często są one naszpikowane konserwantami i mają znikome wartości odżywcze, nie wspominając o dużych ilościach cukru w składzie. A wystarczy kilka składników, foremki do ciastek i można samodzielnie przygotować łakocie, które będą znacznie zdrowsze, a często znacznie smaczniejsze, niże te kupne.

Uformuj ciastko – zaproś innych do zabawy!

Foremka w kształcie królika - Birkmann
Foremka królik – Birkmann

Ciastka najlepiej wypieka się w większym gronie, a jest to wspaniała okazja do kreatywnego wykorzystania wspólnego czasu. Szczególnie, że zabawa ta daje nieograniczone możliwości twórcze, a później zapewnia spore zapasy pysznych ciastek, którymi można częstować gości czy zjeść do herbaty. To nie tylko dobra zabawa, ale również szansa na rozwój dla najmłodszych.

 

Foremki do ciastek kupisz na AleDobre! Zobacz więcej: https://www.aledobre.pl/80,Pieczenie_ciast_i_tortow_Foremki/2-99,Foremki/