szafa chłodnicza

Nowoczesne szafy chłodnicze jako niezbędny element wyposażenia lokali gastronomicznych

Szafy chłodnicze gastronomiczne są urządzeniami o dużych gabarytach, które służą do przechowywania i eksponowania produktów żywnościowych w niskich temperaturach, dzięki czemu mogą one zachować swoje właściwości jakościowe. Stanowią część podstawowego wyposażenia sklepów i lokali gastronomicznych. W ofertach sprzedawców można znaleźć szafy chłodnicze o różnych obudowach, które mogą być wykonane ze stali galwanizowanej, nierdzewnej lub posiadające obudowy malowane metodą proszkową, przeważnie w kolorze białym.

Zróżnicowany asortyment szaf chłodniczych 

W asortymencie szaf chłodniczych dostępne są urządzenia w różnych wariantach, a mogą to być:

– szafy podblatowe,

– wolnostojące,

– jedno- lub dwudrzwiowe

– oraz modele szaf chłodniczych gastronomicznych, które posiadają opcję drzwi przeszklonych lub pełnych. 

Szafa chłodnicza – budowa i funkcje

Szafa chłodnicza stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia sklepów z artykułami spożywczymi, wszelkiego rodzaju lokalów gastronomicznych, w tym kawiarń i barów, jak również nowoczesnych marketów i hipermarketów. Dostępne na rynku modele tych produktów często są wykonywane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje ich trwałość i wysokie standardy użytkowania. Przykładem tego typu szafy chłodniczej może być urządzenie, które służy zarówno do prezentacji, jak i do przechowywania produktów spożywczych.

szafa chłodnicza

Obudowa tego modelu nowoczesnej szafy chłodniczej gastronomicznej została wykonana z wysokiej jakości stali pokrytej lakierem z zastosowaniem metody proszkowej. Dla zwiększenia mobilności szafa chłodnicza gastronomiczna została wyposażona w kółka z opcją hamowania. Ponadto posiada prowadnice, które pozwalają na regulowanie odległości pomiędzy poszczególnymi półkami. Podwójna hartowana szyba gwarantuje pożądaną izolację, a wnętrze szafy jest oświetlane za pomocą efektownego oświetlenia LED. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania urządzenie zostało zaopatrzone w wysokiej klasy elektroniczny panel sterowania i automatyczny system odszraniania.