Niebieska herbata – co warto wiedzieć?

Niebieską herbatę coraz częściej można spotkać na półkach sklepowych, dlatego też warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Niebieska herbata może okazać się wspaniałą alternatywą dla zielonej odmiany.

Co zawiera w swoim składzie?

Herbata niebieska w swoim składzie zawiera głównie polifenole, flawonoidy, taninę i alkaloidy. Niektóre odmiany zawierają również olejki eteryczne. Nie można zapominać także od drogocennych witaminach i minerałach. Mowa tutaj przede wszystkim o witaminie A, C, D, E, wapniu, miedzi, potasie, jodzie, manganu i fluoru.

Odchudzająca herbata na każdą porę dnia

Niebieska herbata znacząco przyśpiesza metabolizm, dzięki czemu wspiera spalanie tkanki tłuszczowej. W herbacie znajduje się ulung teina, która działa moczopędnie i znacząco przyśpiesza wydalanie toksyn. Jest to idealny napój dla osób, które chcą oczyścić swój organizm. Wspomniane powyżej polifenole mogą pochwalić się z kolei właściwościami przeciwnowotworowymi i przeciwmiażdżycowymi.

Szmaragdowa herbata – działanie

Herbata niebieska (najlepsze znajdziesz tutaj) zaliczana jest do napojów pobudzających. Dzięki niej można poprawić koncentrację, pamięć i zwiększyć swoją energię. Pamiętać należy jedynie o tym, aby herbatę pić z umiarem. W jej składzie znajduje się kofeina, która może mieć mniejszy lub większy wpływ na sen. Nadmiar kofeiny może spowodować problemy żołądkowe i odwodnienie, dlatego też nie warto przesadzać z jej nadmiarem.