urządzenia kuchenne

Niebanalne urządzenia w kuchni

W każdej kuchni znaleźć można urządzenia, bez których nie da się już wyobrazić codziennego gotowania. Poza tak oczywistymi przykładami jak patelnie, garnki, formy do pieczenia czy czajnik, trudno byłoby się obejść bez miksera, blendera czy sokowirówki. Nic w tym dziwnego, w końcu nikt nie chce poświęcać ogromnych pokładów sił i czasu na coś, co maszyna zrobi w ciągu kilkunastu sekund. Pojawiają się jednak coraz to nowsze technologie, które pozwalają na jeszcze efektywniejsze przygotowywanie posiłków. Nie są to urządzenia niezbędne w kuchni, jednak ich banalna obsługa i prostota może przynieść nieoceniony pożytek.

Szynkowar, czyli wędlina o której się nie śniło filozofom

Prostym przykładem na niebanalne urządzenie w kuchni może być maszynka do robienia domowych wędlin. Przygotowanie jej bez profesjonalnego sprzętu wiąże się z zakupem wielu drobnych rzeczy i wymaga włożenia dużej uwagi w każdy etap przygotowywania. Wędlina z szynkowaru wymaga jedynie zamarynowania kawałka karkówki czy drobiu i zaparzenia. Taka perełka zdecydowanie przyda się wielbicielom szynki oraz tym, którzy mają dość wędlin pełnych konserwantów.

Proste i szybkie słodkości

Trochę o niebanalnych urządzeniach do przygotowywania słodkości, czyli zdecydowanie temat, które osoby na diecie powinny ominąć. Ile razy zdarzyło się zatrzymać przy stoisku ze słodką watą cukrową? Jak wielką ochotę wywoływał zapach świeżo wypieczonych gofrów? Niestety taka przyjemność zwykle nie należy do najtańszych, stąd pomysł na przygotowywanie tego w domowym zaciszu. Maszynka do wytwarzana waty cukrowej to przede wszystkim ogromna frajda dla dzieciaków, które nie będą już się oglądać za każdym stoiskiem ze słodyczami. Dorośli także nie ulegną pokusie. Gofrownica z kolei jest nierzadko dodawana w komplecie do zwykłych opiekaczy, najczęściej w formie specjalnych podkładek.

Urozmaicenia i prostota w kuchni może nie jest niezbędna, jednak ułatwianie sobie obowiązków, skracanie czasu zadań a także oszczędność na gotowych produktach to pozytywy, w które naprawdę warto inwestować.