Naleśniki po amerykańsku

Chociaż kuchnia polska ma bardzo wiele do zaoferowania, to społeczeństwo bardzo chętnie sięga po inspiracje z innych krajów. Każda część świata ma produkty dla niej charakterystyczne, które chętnie są wykorzystywane również w innych miejscach globu. Amerykańskie naleśniki to tak zwane pancakes, który podbijają serca maluchów i starszych.

Grube naleśniki 

Wydaje się, że obowiązkowym elementem naleśników amerykańskich jest syrop klonowy, a także borówki. To prawda, chociaż oczywiście można przyrządzić amerykańskie pancakes bez tych elementów. Amerykańskie naleśniki są o wiele grubsze niż ich polskie odpowiedniki. Przepis na sukces to odpowiednie ciasto. Zawiera ono w sobie dodatek proszku do pieczenia, dzięki czemu naleśniki mają szansę tak wyrosnąć. Czasem można spotkać się z sodą oczyszczoną jako zamiennikiem proszku do pieczenia.

Kulinarne horyzonty

Przepis na naleśniki amerykańskie sprawia, że smakują one praktycznie każdemu dziecku i każdej osobie dorosłej, która lubi naleśniki na słodko. Naleśniki amerykańskie można podać z fantazją. Często można spotkać się z obrazkiem, że na stosie naleśników pojawia się dodatek w postaci truskawek, borówek lub jeżyn, a obok naleśników w specjalnym naczyniu podany jest syrop klonowy, aby namaczać w nim kawałki naleśnika. Warto od czasu do czasu zainspirować się pomysłami zza oceanu i przyrządzić naleśniki w inny niż polski sposób. Taka odmiana z pewnością przyczyni się do poszerzenia kulinarnych horyzontów. Naleśniki po amerykańsku są uwielbiane przez wszystkich!

Przykłady przepisów na naleśniki w różnej formie możesz znaleźć tutaj: https://www.mniammniam.com/przepisy-na-nalesniki