zestaw i whisky

Kiedy whisky będzie doskonale smakować?

Jeśli chce się poczuć smak oraz aromat dobrej whisky niezbędne jest odpowiednie przechowywanie oraz podawanie takiego alkoholu. Brak zapewnienia odpowiedniego leżakowania może przekładać się na utratę właściwości trunku. Natomiast przechowywanie w odpowiednich warunkach pozwala zachować wszystkie właściwości.

Do podstawowych zasad dotyczących przechowywania whisky można zaliczyć:
– butelka whisky powinna być ustawiona pionowo, co ogranicza ryzyko wysuszenia się korka
– alkohol powinien być przechowywany w miejscu o niskim poziomie oświetlenia
– nie jest wskazane korzystanie z lodówki, gdy nadmiernie niskie temperatury negatywnie wpływają na aromat.

Jak poczuć prawdziwy aromat whisky?


Jeśli chce się poczuć prawdziwy smak oraz aromat dobrej whisky trzeba zdecydować się na odpowiednie szklanki lub kieliszki. Za uniwersalne akcesoria do whisky uznaje się szklanki. Tradycyjnie alkohol można podawać w szklankach Old Fashioned. Takie szklanki są szeroki i mają grube dno. Najbardziej popularny zestaw do whisky powinien zawierać takie

Kieliszki i szklanki w zestawie


Bardzo często komplet do whisky zawiera zarówno szklanki jak też kieliszki specjalnie przeznaczone do picia tego alkoholu. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że w zestawach znajdować mogą się różne typy szklanek. Obejmuje to zarówno tradycyjne szklanki o szerokim dnie, jak też wysokie szklanki. W zestawach znaleźć można, także różne typy kieliszków począwszy od koktajlowych.