kieliszki do wódki

Jaki kieliszek do piwa wybrać?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w dzisiejszych czasach producenci oferują nie tylko kieliszki do wódki, ale również eleganckie kieliszki do piwa, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, który kieliszek do piwa wybrać.

Idealne szkło do piw pszennych

Kieliszek do piwa pszennego zaprojektowany został w taki sposób, aby idealnie trzymać pianę, która w przypadku piw pszennych odgrywa bardzo ważną rolę. Piwo bez piany dla wielu smakoszy całkowicie traci swój urok, dlatego też warto postawić na porządny kieliszek do piwa.

Snifter – Brussels Glass

Duży kieliszek do piwa nadaje się do picia każdego gatunku piwa. W popularnym snifterze większość osób pije głównie koniak i brandy. Pamiętać należy o tym, że w dużej mierze jest to szkoło degustacyjne, które doskonale kumuluje aromaty. Brussels Glass najlepiej sprawdzi się do cięższych piw, które są bardzo aromatyczne. Do kieliszka brussels najlepiej lać piwo, przy którym chce się spędzić sporo czasu.

Pomysł na udany prezent

Jeszcze kilka lat temu bardzo często wręczało się kieliszki do wódki jako prezent dla znajomych. W dzisiejszych czasach coraz częściej wręcza się specjalne zestawy piw smakowych i szklanek do nich. Warto także zastanowić się nad zakupem oryginalnych kieliszków do piwa, które mogą okazać się doskonałym prezentem nie tylko dla zagorzałych miłośników piwa.