regał składany

Jak zwiększyć przestrzeń w warsztacie i w magazynie? Praktyczne porady

Jeśli zależy Ci na odpowiednim zagospodarowaniu miejsca w magazynie, restauracji, czy warsztacie, z pewnością przydadzą Ci się regały metalowe składane, z których pomocą uporządkujesz przestrzeń. Jak wybrać najlepszy regał składany? Oto nasze podpowiedzi!

Udźwig półki w regale

regał składany

Jedno z ważniejszych kryteriów, jakim należy się kierować przy wyborze, jest maksymalne obciążenie półki. Jeśli chcesz przechowywać ciężkie produkty, należy zwrócić uwagę, czy regał metalowy składany posiada udźwig jednej półki na ponad 100 kg. Pamiętaj, że im większe maksymalne obciążenie, tym większe bezpieczeństwo pracowników.

Stabilny znaczy niezawodny

Stabilna konstrukcja to element niezbędny przy magazynowaniu produktów. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu regał składany metalowy nie przewróci się pod naporem przechowywanych artykułów. Podczas wybierania regału zwróć uwagę na sposób montażu – czy w prosty sposób złożysz oraz rozłożysz regał? Składany regał to również wygoda użytkowania – w każdej chwili można go rozkręcić, jeśli nie jest wykorzystywany.

Zmiana wysokości półek? Poproszę!

Decydując się na zakup regału, warto postawić na regał modułowy składany. Regulowanie mocowania wysokości półek to przydatna cecha, która pozwoli na wygodne ustawienie przedmiotów, niezależnie od ich wysokości. 

Półki pełne, czy ażurowe?

W gastronomii utrzymanie czystości, to podstawa. Tłuszcz może osadzić się w każdej szczelinie. Dlatego, jeśli chcesz zagospodarować miejsce w kuchni, świetnie sprawdzi się regał metalowy składany z pełnymi półkami. Sprzątanie mieszaniny kurzu i tłuszczu z całej jednolitej powierzchni jest dużo prostsze od czyszczenia każdego pręta pojedynczo.

Przed zakupem zmierz dokładnie pomieszczenie i zastanów się, ile regałów dokładnie potrzebujesz. Pamiętaj, żeby odliczyć co najmniej pół metra przestrzeni przed regałem. Taka wolna przestrzeń pozwoli na swobodne wyciąganie produktów z półek.