ekspozytory

Jak w elegancki sposób serwować domowe wypieki?

Przygotowanie eleganckiego przyjęcia nie jest łatwym zadaniem. Jeśli dodatkowo gospodarze mają na to niewiele czasu, to muszą sięgnąć po specjalne środki. Przede wszystkim należy skupić się na szybkim posprzątaniu domu, ukryciu niepotrzebnych przedmiotów oraz odkurzeniu. Następnie całą uwagę skupić na jedzeniu. Odpowiednio zaserwowane na ekspozytorach, smaczne posiłki odwrócą uwagę od skromnych dekoracji i uratują każde przyjęcie.

Jak przygotować nakrycie stołu?

ekspozytory

Na początek trzeba założyć, że stół będzie centralnym miejscem, na którym warto skupić uwagę gości.

Ozdabiając go, warto skorzystać z dostępnych gadżetów, jak:

  • ekspozytory na ciasto, przekąski
  • patery
  • zestawy do przystawek
  • eleganckie deski

Ułatwią nam one ułożenie całej kompozycji. Na rynku dostępne są ekspozytory  w różnych kształtach i wielkościach, dzięki czemu możemy je łatwo dopasować do swoich upodobań. Najprostsze domowe ciasto ustawione na piętrowych paterach, plecione kruchymi ciasteczkami, kolorowymi babeczkami, zadowoli najbardziej wygórowane oczekiwania naszych gości.

Przygotowane przystawki i przekąski możemy wyeksponować na drewnianych deskach czy specjalnych stojakach ekspozycyjnych. Tak zaprezentowane smakołyki zachwycą najbardziej wymagających gości.

Jedzenie domowe czy catering?

Tak naprawdę nie ma to znaczenia. Zarówno posiłki przygotowane w domowym zaciszu, jak i zamówione można zaserwować w taki sposób, by ich wygląd oraz smak zachwycał. Całe przyjęcie należy uzależnić od własnych umiejętności oraz dostępnego czasu. Najważniejsze jest to, by wychodzący od nas ludzie czuli się wspaniale.

Nawet najbardziej udane przyjęcie wiąże się z tym, że sporo jedzenia zostanie na kolejny dzień. Warto się więc zaopatrzyć w dodatkowe pojemniki do przechowywania jak dwupoziomowy pojemnik na ciasto. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo miejsca w lodówce.