Gotuj profesjonalnie!

Gotowanie to sztuka, do której trzeba mieć serce. Jednak poza chęciami i umiejętnościami, liczy się również wyposażenie kuchni, które powinno obejmować szereg przedmiotów.

W kuchni wszystko powinno być idealne, podobnie powinno być z naszym gotowaniem. Szczególnie w wypadku deserów każdy składnik powinien być dokładnie odmierzony, ale jak tego dokonać? Niezbędne są miarki, które pozwolą nam na odmierzenie określonych ilości produktów – mleka, cukru, śmietany czy jogurtu. Wydaje się, ze to błahostka, ale każdy profesjonalny kucharz czy cukiernik potwierdzi, że to dokładność ma ogromne znaczenie.

Wyposaż się

Miarka z suwakiem 1l - Cuisipro
Miarka z suwakiem

Szczęśliwie sprawa jest prosta – miarka kuchenna dostępna jest w każdym dobrze wyposażonym sklepie gospodarstwa domowego, również w tych działających w internecie. Oczywiście miarki mogą być większe lub mniejsze, każda jednak posiada dokładną skalę, która pozwoli nam na precyzyjne odmierzanie produktów. W kuchni należy mieć ich jednak kilka, w różnych rozmiarach i z różnym przeznaczeniem.

Szkło i plastik

Zestaw miarek Livio, biało-zielony - Vialli Design
Zestaw miarek Livio

Najczęściej miarka kuchenna wykonana jest z plastiku – to wygodny i lekki materiał, ale jednocześnie szybko może się zniszczyć. Problemem bywają również zmywające się znaczniki skali, co w przyszłości może powodować problemy. W sklepach dostępne są również miarki wykonane ze szkła. Trzeba być z nimi nieco uważniejszym, ale na pewno są gwarantem jakości i trwałości.