Gdzie kupić dobrej jakości kufle do piwa?

Każdy właściciel baru czy restauracji wie, jak bardzo potrzebne w tej branży są kufle do piwa. Klienci co i rusz przez nieuwagę tłuką szklane naczynia. Gdzie zatem można tanio kupić dobrej jakości kufle do piwa?

Sklepy stacjonarne

Wielu producentów wyrobów szklanych prowadzi swoje własne sklepy stacjonarne. Dzięki temu restauratorzy mogą nie tylko osobiście obejrzeć wszystkie dostępne u danego producenta modele kufli do piwa, ale także ich dotknąć, by ocenić rodzaj i jakość użytego do ich produkcji szkła.

Sklepy internetowe

W dobie internetu większość z nas korzysta z udogodnienia, jakim są zakupy online. Producenci wyrobów szklanych zazwyczaj umożliwiają swoim klientom złożenie zamówienia drogą internetową. Na ich stronach są dostępne całe katalogi z produktami, więc właściciel restauracji czy baru może zapoznać się z całą ofertą przedsiębiorstwa bez konieczności wychodzenia z domu. Należy jednak pamiętać, że sprzedaż wysyłkowa w przypadku produktów szklanych wiąże się z ryzykiem, iż zamówiony towar dojdzie uszkodzony. Warto przypomnieć sprzedawcy, by ubezpieczył paczkę na wypadek jej zniszczenia oraz by umieścił z każdej jej strony naklejkę informującą o delikatnej zawartości w środku (treść takich nalepek to z reguły: ”Uwaga – szkło!”, ”Ostrożnie, szkło!” lub ”Nie rzucać!”)

Outlety z wyrobami szklanymi

W outletach specjalizujących się w sprzedaży wyrobów szklanych można znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo oferty na kufle do piwa (więcej), które posiadają niewielkie wady – na przykład drobne zarysowania przy uchu lub delikatne przebarwienia od spodu naczynia. Wady te w żaden sposób nie przeszkadzają w użytkowaniu kufli. Często są też praktycznie niezauważalne, dlatego doskonale nadają się jako kufle do barów, knajp i restauracji.

Sprzedaż hurtowa

Wiele produktów opłaca się kupować w większych ilościach. Sprzedawcy mogąc pozbyć się rezerw magazynowych – dają klientom atrakcyjne upusty i rabaty. Jeśli więc lokal gastronomiczny posiada nieco przestrzeni na zapleczu, warto zainwestować od razu w większą ilość kufli. Takie rozwiązanie ma kilka podstawowych zalet:

  • cena za jedną sztukę jest z reguły dużo niższa, gdy klient decyduje się na zakup hurtowy,
  • w razie stłuczenia dużej ilości kufli podczas jednej imprezy nie trzeba się martwić, że za chwilę nie będzie w czym piwa podać gościom baru (każdy rodzaj naczyń przechowywanych w zapasie na zapleczu minimalizuje ryzyko, że w pewnym momencie zabraknie ich na sali – nie inaczej jest z kuflami do piwa),
  • niektóre z modeli kufli dostępne są tylko w „hurcie”; producenci nie chcą podejmować się ich sprzedaży detalicznej.