wykwintne foremki do lodów

Domowe lody są niezastąpione w każdej kuchni

Nadszedł czas wakacji, a to w dużej mierze oznacza tygodnie upałów i wypoczynku. Podczas leżenia na plaży czy na przed domowym ogródku często nie chce nam się nigdzie iść, a każdy chętnie zjadłby loda. Nie trzeba jednak chodzić do sklepu, by zaspokoić swoje pragnienie, bo zawsze można zrobić własne domowe lody w zaciszu swojej kuchni. Nie potrzeba do tego niczego ponad składników, foremek do lodów i chęci.

Jak wykonać takie lody?

Po pierwsze trzeba znaleźć przepis i po zakupieniu składników, wykonać upragniony sok, który następnie wlewa się do specjalnie przeznaczonych do tego foremek. Foremki do lodów które znajdziemy w Ale Dobre mogą być przeróżne – od tych najprostszych, bo zakręcone.

Kształty foremek

Najbardziej popularnym kształtem foremek do lodów jest podłużny prostokąt, zwężający się u dołu. Jest to najprostszy i najłatwiej dostępny na rynku model. Twórcy wolą jednak wychodzić na przód i wymyślają coraz to nowe kształty. Bardzo popularny jest kształt foremki, przypominający loda włoskiego, a zatem zakręcony na całej swojej długości. Nie są to jedyne kształty obecne w sprzedaży. Są foremki w kształcie serc, kaktusów, diamentów, kwiatów, misiów, warzyw i owoców takich jak na przykład pomarańcze, truskawki czy limonki.

Foremki, aby się trzymały, mają także swój patyczek. Jest to najczęściej plastikowy patyk z dziurkami, przymocowany to rączki, za którą trzyma się podczas jedzenia. Dziurki w patyczku są potrzebne, aby bardziej ustabilizować zamarzniętego później loda. Sok zamarza w dziurkach, utrzymując wytwór w stałej pozycji. Rączki natomiast są przeróżne. Często także mają różne wzorki i kształty, aby bardziej zachęcić zwłaszcza najmłodszego klienta. Najczęściej całe foremki są wykonane z plastiku i są bardzo łatwe do umycia ze względu na kształt, dzięki czemu można korzystać z na nowo nich naprawdę wiele razy.