babeczki

Dlaczego warto wybrać silikonowe foremki do babeczek?

Podczas wybierania foremek do babeczek trzeba zwracać uwagę na naprawdę sporą ilość różnego rodzaju ich cech. Przede wszystkim warto przyjrzeć się temu, jaki jest ich rozmiar i kształt, lecz również, z jakiego są one zrobione materiału. Ostatnimi czasy coraz częściej polecane są foremki do babeczek zrobione z silikonu. Czy faktycznie warto je wybrać?

Najważniejsze zalety

Jakie są najważniejsze zalety, które powinny spowodować, że kupi się silikonowe foremki? Zdecydowanie najważniejszą zaletą jest to, że upieczone w nich babeczki bardzo łatwo i szybko odchodzą od foremki. Silikon nie wykazuje się bowiem przywieraniem ciasta do ścianek foremek, więc nie istnieje w ich przypadku ryzyko, że babeczka się zniszczy podczas jej wyjmowania.

babeczki


Co więcej, takie foremki są elastyczne, więc można je zwinąć w rulon i w takiej postaci przechowywać w szufladzie. Są również niewrażliwe na działanie zimna, więc mogą służyć np. do wykonywanie w nich dużych kostek lodu.

Czy silikonowe foremki do babeczek mają jakieś wady?

Jak się jednak można domyślać, silikonowe foremki do babeczek nie są produktem idealnym i posiadają również pewne wady oraz niedociągnięcia. Przede wszystkim zwrócić tu trzeba uwagę na ich bardzo wysoką cenę, która wielokrotnie przewyższa cenę zakupu zwykłych papierowych foremek. Co więcej, należy podczas ich kupowania zwrócić dużą uwagę na to, od jakiego pochodzą producenta, a także czy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Jak się bowiem okazuje, silikon może w pewnym stopniu wpływać na jedzenie i przenikać do niego, co oczywiście będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia. Warto więc wybrać taki model foremek, który będzie przed tym zabezpieczony.