Czy warto kupić lampę owadobójczą?

Gdy zawodzą naturalne sposoby odstraszania owadów, to może pomóc lampa owadobójcza ze sklepu GastroPuls. Insekty stają się szczególnie problematyczne w sezonie wiosennym oraz letnim. Wybór lamp owadobójczych jest dosyć duży, dlatego można bardzo łatwo znaleźć urządzenie dopasowane do swoich preferencji.

Zasada działania lampy owadobójczej

Warto dodać, że bardzo prosta jest zasada działania lampy UV. Emitowane światło UV służy do zwabiania insektów. Na drodze do światła znajduje się kratka podłączona do prądu, na którą trafia owad. Owad jest rażony prądem i w ten sposób kończy swój żywot. Na dole lampy znajduje się tacka, do której spadają uśmiercone insekty. Należy pamiętać, że raz na jakiś czas trzeba opróżnić tackę. Taki jest sposób działania lampy rażącej owadobójczej. W sklepach można znaleźć także lepowe lampy owadobójcze. W takim urządzeniu światło UV również przyciąga owady, jednak zamiast kratki zostały użyte wkłady lepowe. Lampy owadobójcze wiatrakowe są za to najnowocześniejszym rozwiązaniem. Owady, które znajdą się w pobliżu są wciągane do środka przez wiatraczek. Warto dodać, że lampy owadobójcze są całkowicie bezpieczne dla ludzi. Trzeba jasno podkreślić, że światło UV-A, które jest emitowane, posiada dopuszczalne promieniowanie. Dawka takiego promieniowania nie jest groźna, dlatego nie trzeba się tego obawiać.

Promieniowanie UV

Lampy UV na owady posiadają zazwyczaj obudowę, która mocno redukuje promieniowanie. Stosowanie lampy owadobójczej jest całkowicie wystarczające, więc nie trzeba zamawiać dodatkowych środków na insekty. Niektóre preparaty mogą być szkodliwe dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Lepiej zachować szczególną ostrożność przy kupowaniu tego typu produktów. Najlepszym sposobem na usunięcie uciążliwych latających insektów jest zakup lampy UV. Najczęściej problemy sprawiają muchy, komary oraz ćmy. Lampa zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i jest bardzo skuteczna. Niski koszt eksploatacji jest kolejną zaletą lamp owadobójczych. Urządzenie nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne, w przeciwieństwie do chemicznych środków owadobójczych. Na rynku dostępne są lampy o różnych formach obudowy, dlatego można je z łatwością dopasować do stylu wnętrza. Lampy montowane są przeważnie przy suficie lub na ścianach. Z wyglądu przypominają w pewnym stopniu odświeżacz powietrza. Do zabezpieczenia niewielkiego pomieszczenia powinna wystarczyć owadobójcza wtyczka do kontaktu elektrycznego. Od danego modelu uzależnione są ceny lamp owadobójczych. Można kupić lampę za kilkadziesiąt, a można nawet za kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od wymagań oraz możliwości sprzętu.