Czy patelnia do naleśników jest w rzeczywistości potrzebna?

Smażenie naleśników wbrew pozorom wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Przy smażeniu naleśników na zwykłej patelni mogą pojawić się mniejsze lub większe niedogodności. Większość problemów rozwiązują specjalne patelnie do naleśników.

Dlaczego warto?

Patelnia do naleśników (kliknij) zaprojektowana jest w taki sposób, aby można było wygodnie wylać ciasta bezpośrednio na patelnię. Dzięki niskim brzegom nie ma nawet najmniejszego problemu z podważeniem naleśniki i swobodnego obracania bez ryzyka uszkodzenia samego placka. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim nieprzywierająca powłoka, która umożliwia smażenie zdrowych i pysznych naleśników na stosunkowo niewielkiej ilości tłuszczu. Inwestując w profesjonalną patelnię bez problemu można usmażyć nawet bardzo cienkie naleśniki.

Rozmiar ma znaczenie

Przeglądając dostępne na rynku patelnie do naleśników warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Producenci oferują małe, średni i duże patelnie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największe patelnie doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku naleśników, ale również można je wykorzystać do smażenia krokietów, tortów naleśnikowych oraz faszerowanych naleśników, które w Polsce mają bardzo dużo zagorzałych zwolenników. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście średniej wielkości patelnie, które idealnie nadają się do smażenia klasycznych placków. Mała patelnia do naleśników jest dobrym wyborem dla tych rodziców, którzy chcą przygotować dania dla dzieci.

Ile kosztuje porządna patelnia

Producenci oferują patelnie do naleśników w różnym przedziale cenowym, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Cena w dużym stopniu uzależniona jest nie tylko od wielkości patelni, ale również od zastosowanej powłoki i użytego materiału. Najtańsze patelnie do naleśników można kupić już od 30 zł. W tej cenie dostępne są jedynie najprostsze patelnie z powłoką ceramiczną. Naczynia tego typu są bardzo lekkie, ale niestety przy częstym smażeniu mogą szybko się zużyć. W polskich kuchniach największym zainteresowaniem cieszą się patelnie od 40 do 90 zł. W tym przedziale cenowym można wybrać nie tylko patelnię teflonową i ceramiczną, ale również mineralną. Jest to idealny wybór dla amatorów naleśników. Najdroższe patelnie mogą kosztować nawet powyżej 100 zł. Najwięcej trzeba wydać oczywiście za dwustronne patelnie. Wielu producentów oferuje także w zestawie dodatkowe akcesoria. Mowa tutaj między innymi o pędzelkach, szpatułkach i patyczkach. Na porządnej patelni nigdy nie warto oszczędzać.