garnki florina

Bezpieczne garnki Florina

Kuchnia to miejsce w domu, gdzie o poparzenie i skaleczenie nie trudno. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zaaranżować dostępną przestrzeń oraz wyposażyć ją w określone akcesoria. Jednym z tych, którym warto przyjrzeć się bliżej, są garnki. Na ogół poświęca się im minimum swojej uwagi, czego efektem jest np. niezbyt bezpieczny uchwyt. Pod względem bezpieczeństwa na uwagę zasługują m.in. garnki Florina.

Garnki Florina wyposażone w metalowe uchwyty

Z garnków Florina można być zadowolonym przez wiele lat ich użytkowania. W przeciwieństwie do zwykłych, które mają uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego, te można chwycić za metalowe uchwyty.

Metal jest bardzo wytrzymały, m.in. na wysokie temperatury. Nie ma więc obawy o to, że rączki z czasem odpadną albo się poluzują. Zatem wybierając właśnie te garnki, można pewnie chwycić za uchwyty, gdy w naczyniu znajduje się na przykład duża ilość gorącej zupy.

Florina – garnki z pokrywką z hartowanego szkła

Kolejnym elementem, który sprawia, że Florina garnki zapewniają poczucie bezpieczeństwa, jest dołączona pokrywka. Wykonana z hartowanego szkła, dobrze znosi warunki, jakie panują w kuchni. Można się spodziewać, że dzięki idealnie dopasowanej pokrywce, przygotowanie dania zajmie mniej czasu. Wystarczy tylko precyzyjnie domknąć pokrywkę, by para wylatywała tylko przez specjalny otwór.

Takie pokrywki we Florina garnkach zabezpieczają również przed wylaniem gorącej zawartości. Nie ma więc ryzyka, że ktoś się poparzy, gdy np. będzie wyciągać garnek z leczo z piekarnika. Zastosowanie hartowanego szkła daje pewność, że nawet w wysokiej temperaturze zachowa swoje właściwości, czyli pozostanie w jednym kawałku, gdy podgrzeje się np. piekarnik do 120 stopni Celsjusza.