foremki na muffinki

Akcesoria do pieczenia muffinek – w co warto się zaopatrzyć?

Muffinki robią dziś zawrotną karierę. Jeszcze do niedawna niezbyt w Polsce popularne, dziś coraz częściej goszczą na naszych stołach. Serwowane są do kawy czy herbaty z przyjaciółmi, ale też stanowią ozdobę stołu podczas rozmaitych przyjęć: urodzin, imienin, wesela. Odpowiednio wypieczone i ładnie udekorowane nie tylko doskonale smakują, ale też świetnie wyglądają. W jakie gadżety warto wyposażyć kuchnię, żeby móc przygotować ładne i smaczne muffiny?

Foremki czy blacha do muffinek?

blacha na 12 muffinówNajważniejszą rzeczą, którą warto kupić, planując pieczenie muffinek, są foremki. Papierowe wkładki sprzedawane w sklepach nadają się jako ozdoba, ale źle sprawdzają się bez dodatkowego wsparcia w postaci foremki do muffinek. Są za lekkie i wyginają się pod wpływem ciasta. Idealne będą foremki metalowe lub silikonowe. Dobrą opcją, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią przechowywać wielu drobnych elementów albo mają tendencję do ich gubienia, może okazać się także specjalna blacha do muffinek. W sklepach sprzedawana jest w wielu rozmiarach, więc z łatwością można dopasować jej rozmiar do swoich potrzeb.

Jakie inne akcesoria przydadzą się przy pieczeniu?

Foremka do muffinek to rzecz niezbędna przy przygotowywaniu babeczek. Pomocne mogą okazać się jednak także inne gadżety. W czasie dekorowania muffinek warto mieć do dyspozycji specjalną szpatułkę do nakładania kremu czy ozdoby, które można wpiąć w babeczkę, żeby nadać jej jeszcze ładniejszy wygląd. Chętnie używanym gadżetem są także papierowe wkładki do foremki do muffinek. Te ozdabiają ciasteczko i pozwalają nadać mu dowolny charakter – wystarczy papierek z choinką, żeby babeczki stały się efektowną ozdobą wigilijnego stołu. W sklepach z akcesoriami do pieczenia znajdują się także specjalne pudełeczka do pakowania wypieków – te mogą przydać się, jeśli muffinki mają stać się prezentem dla kogoś bliskiego.